Володимир. Засноване у 988 році

Давня назва міста — Володимѣрь; вона являє собою присвійну форму від імені «Володимир» (дав.-рус. Володимѣръ), утворену за допомогою давнього суфікса *jь (тобто «Володимирів», «го́род Володимира»), ця йотація викликала пом’якшення попереднього звука [r]; згодом відбулося ствердіння і назва міста збіглася з особовим ім’ям.

Пізніше з’явилися форми Лодимиръ і Ладимиръ, перша є присвійною мовним скороченням від Володимиръ, а друга — скороченням від церковнослов’янської (староболгарської) форми Владимиръ. До XVIII ст. в діловій мові переважала форма Володимер, рідше вживалися форма Володимир. Після приєднання до Російської імперії у 1795 році місто носило назву Владимиръ, а в 1911 році почало іменуватися Владимиръ-Волынскій, аби відрізнити його від російського Владимира-на-Клязьмі (рос. Владимир), хоча жодних документів, які б засвідчували перейменування не знайдено.[3] За умовами Ризького мирного договору 1921 року місто увійшло до складу Польщі.

Нова польська влада змінила назву міста: від 3 червня 1922 на Włodzimierz (Влодзімєж, «Володимир»). Після анексії Східних кресів СРСР у вересні 1939 року місту офіційно повернуте ім’я часів імперії Володимир-Волинськ. І лише після звільнення міста від німецької окупації, 9 серпня 1944 року, указом Президіуму ВР СРСР Володимир-Волинський отримав нинішню назву.

Можливості

Інші новини

Меню