У Володимирі відкрили Агенцію регіонального розвитку Прибужжя

У Володимирі відкрили Агенцію регіонального розвитку Прибужжя

4-го червня у Володимирі офіційно відкрили Агенцію регіонального розвитку Прибужжя.

Це організація, яка поставила собі завдання попрацювати задля розвитку Володимира, Нововолинська, та 17 громад в цілому, які звуться регіоном Прибужжя.

На відкритті були присутні представники органів місцевого самоврядування, голови та депутати міських рад Нововолинська та Володимира-Волинського, депутати обласної ради від округу, очільники місцевих громад, представники бізнесу й громадського сектору, а також ЗМІ.

На початку заходу онлайн-включення зі Львова відбулося з міським головою – Андрієм Садовим. Він поділився досвідом трансформації Львова і залучення до цього процесу представників громадськості й бізнесу.

«Кожне місто – унікальна спільнота, яка має право самостійно творити своє майбутнє. Важливо, щоб в органи влади обрали фахівців, які люблять людей, мають бачення і хочуть щось добре зробити. А ще – повинна бути стратегія й креативна команда. Бо стратегія написана кимось і для когось – не працює. Тому шукайте людей, а коли знайшли, то виштовхуйте усіх, хто заважає, і дайте можливості працювати. Налагоджуйте контакти з міжнародними інституціями», – висловив побажання міський голова Львова Андрій Садовий.

Ініціатор створення Агенції та головний її натхненник – народний депутат України Ігор Гузь розповів про завдання, над яким вже працює Агенція.

Трансформація у містах і громадах

Нова влада у Нововолинську та Володимирі-Волинському повинна показати зміни не тільки в нових дорогах, парках, скверах, водогонах, освітленні, але й в способі мислення, способі реакції на виклики. Нам багато кажуть колеги з інших міст, де ми вже побували, що у нас унікальна ситуація – оскільки стрибка не було майже 30 років, то ми можемо перескочити кілька щаблів, беручи до уваги досвід тих міст, які вже набили собі гулі.

Залучення інвестицій

Завдання Агенції – відкрити для потенційних інвесторів наш регіон. А він – неймовірний. Поробили дороги і ще дороблюємо. Логістика – зручне розташування двох міст разом із митними переходами, робоча сила – багато викликів, але її ще вистачає.

Розширити горизонти, залучаючи ТОП-спікерів або ефективних менеджерів

Хочу, щоб ми постійно залучали людей, які можуть розширити горизонти для осіб, які приймають рішення. Це, наприклад, Михайло Саакашвілі, мер Любліна, Лілія Гриневич, яка вже запрошена мною відвідати Агенцію і поспілкуватися з освітянами регіону про перспективи розвитку освітянської мережі. До останнього часу нам такої інноваційної інформації не вистачало.

Навчання для депутатів місцевих рад, службовців

Не треба боятися залучати нових фахівців. У нас дуже слабкий третій сектор – громадські інституції: їх меншає, а має ставати більше. Ми хочемо співпрацювати з бізнесом. 90% вливань у те, щоб зробити це приміщення, це – ресурси приватного бізнесу, який готовий вкладати гроші у розвиток.
«У нас прикордонний регіон і ніби є багато контактів з іншими містами й міжнародними інституціями, але, будучи відвертими, скажу, що я 7 років депутат і не бачив ефективної співпраці. Хочемо підняти рівень міжнародної співпраці з просто культурно-мистецької до глибоких вартісних проектів, які ми будемо ініціювати.

У нас амбіційні плани. Ми маємо право говорити, що зробимо багато, бо за плечима вже до цього теж зробили багато в різних сферах. Ми відповідальні за свої слова. У цьому приміщенні буде постійно енергія, ініціативи, комунікабельність, відкритість, готовність допомагати, будуть відкриті двері для всіх і буде дуже мало політики. Це не політична, не виборча історія, а намагання перескочити кілька щаблів і гнатися за тими, хто вже далеко попереду – міста Львів, Тернопіль, Дніпро, Маріуполь, Київ, й міста поза межами нашої країни», – зауважив Ігор Гузь.
Виконавчий директор Агенції регіонального розвитку «Прибужжя» Олена Кандиба розповіла, що в Агенції будуть проводитися тренінги, навчання, семінари, зустрічі, запрошуватимуть спікерів.

«Створена база дозволяє проводити конференції не тільки всеукраїнського, а й міжнародного рівнів. Це відкритий простір – місце, куди може прийти кожен житель Прибужжя, як у коворкінг-центр просто попрацювати, чи прийти зі своєю ідеєю, щоб отримати підтримку, супровід, допомогу в її реалізації. Наше завдання – розвиток громадянського суспільства, допомога вже існуючим громадським організаціям і підтримка ініціатив, які тільки народжуються», – підсумувала Олена Кандиба.

Можливості

Інші новини

Меню