Для культури, як і для інших сфер, важливим є планування і стратегічне бачення, – культурна експертка Елла Яцута

Стратегія розвитку культури має велике значення для кожного регіону. У цьому переконана директорка літературного фестивалю «Фронтера», засновниця Мистецького об’єднання «СтендаЛь» Елла Яцута. Також вона виступає експерткою в рамках проєкту «Культурний шлях» і модерує процес створення програми розвитку культури Нововолинської громади.

На думку фахівчині для працівників закладів культури, громадських організацій чи незалежних митців не менш важливим є формування простору та умов для реалізації себе і своїх задумів. Вони мають почуватися потрібними, розуміти, що їхні плани та проєкти відповідають напрямку, в якому рухається місто і громада в цілому.
“За таких умов сильнішими стають усі, формується фундамент для потенційно значущих та масштабних ініціатив, які працюють в контексті локальному, всеукраїнському чи міжнародному. Сподіваюсь, що розроблена програма стане настільним документом, дороговказом для усіх і що через 3 роки ми зможемо проаналізувати показники ефективності її втілення.
Також сподіваюсь, що подібну практику – запровадження Стратегії розвитку культури чи Програми розвитку культури – будуть переймати інші громади, що ми навчимося на культуру та креативні індустрії дивитися у далекій перспективі, вчитися бачити і використовувати можливості й передбачати (і, відповідно, уникати чи послаблювати) ризики.
Спостерігаємо за Нововолинською громадою. Я за них дуже вболіваю”, – розповіла Елла Яцута.
👍Проєкт «Культурний шлях» реалізується за підтримки Волинський Інститут Права та National Endowment for Democracy

Можливості

Інші новини

Меню