Бізнес-форум на Волині: поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу місцевих громад

Агенція регіонального розвитку Прибужжя в рамках програми міжнародної співпраці EU4Business зібрала під одним дахом представників бізнесу та місцеву владу, щоб дати стимул для розвитку малого та середнього підприємства у Володимир-Волинській та Нововолинській громадах.
Подія відбулася 9 червня у Нововолинську й зібрала понад 80 представників бізнесу, зокрема підприємців та людей, які тільки збираються відкривати свою справу, а також представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Програма форуму була наповнена виступами провідних експертів, панельними дискусіями та спільною генерацією ідей під час нетворкінгу щодо розвитку бізнесу в громадах. Базовими темами для обговорення стали такі актуальні питання, як розвиток бізнесу в умовах війни, взаємодія влади й бізнесу та можливість виходу українських підприємств на європейський ринок.

Як розповів Нововолинський міський голова Борис Карпус, надзвичайно важливо, що на форум приїхали представники центральної та місцевої влади й представники бізнесу. «Підприємства в період невизначеності отримали певні сигнали, особливо від центральної влади, щодо напрямків і питань, над якими необхідно працювати», – сказав він.

Мер додав, що місто Нововолинськ відкрите до співпраці: «Працюємо з інвесторами в плані виділення земельних ділянок та розміщених на аукціонах. Допомагаємо в межах нашої компетенції з мережами та з пошуком ресурсів, безповоротних чи поворотних. Це важливо в наш час! Також створюємо інституції, які в подальшому вже безпосередньо будуть перебувати в діалозі та допомагати бізнесу, мікробізнесу й малому бізнесу розвиватися та реалізовувати свої ідеї самозайнятих осіб через Центр підтримки малого і середнього підприємництва».

Водночас Олександр Бондаренко, спікер форуму та керівний партнер Бюро інвестиційних програм, підкреслив, що бізнес-форум – це майданчик для побудови якісної та плідної співпраці між владою та підприємцями.

Крім того, експерт наголосив на особливій функції такого партнерства:«Українським виробникам для розвитку під час війни потрібні економічні стимули. Громади, міста, області мають стати осередком для цього розвитку у форматі державно-приватних партнерств. Ми наразі займаємося стимулюванням експорту в межах наших індустріальних парків «NOVO» на Волині в 20 хвилинах від кордону з Польщею, це буде саме у форматі державно-приватного партнерства», – вважає Олександр Бондаренко.

Також про взаємодію влади з бізнесом говорив Тарас Хавунка – учасник форуму, голова правління ГО «Аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб». «Взаємодія влади й бізнесу – це дуже актуальне питання. Спільна робота над покращенням бізнес-клімату має стати одним з основних пріоритетів», – вважає експерт.

Загалом бізнес-форум став майданчиком для обміну досвідом, а також поштовхом для розвитку малого та середнього бізнесу двох громад. У ході заходу вдалося дійти розуміння ключів плідної співпраці бізнесу та влади, а також перспектив розвитку підприємства у воєнний час, що призведе до сталого економічного зростання України, й зокрема громад Волині .

***
Бізнес-форум проводився з метою підвищення підприємницького потенціалу мешканців Володимир-Волинської та Нововолинської територіальних громад в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH».

Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.
Локальним партнером з виконання програми є Агенція регіонального розвитку Прибужжя у співпраці з Володимирська міська рада та Нововолинська міська рада.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Зміст публікації є виключною відповідальністю Агенції регіонального розвитку Прибужжя і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

Можливості

Інші новини

Меню