В рамках проєкту “Нові ідеї для нових громад” втілюється шість молодіжних ініціатив у шести громадах

В рамках проєкту “Нові ідеї для нових громад” розпочато втілення шести молодіжних ініціатив у шести громадах Волинської області.

Розпочаті в рамках проєкту ініціативи дали молоді розуміння та досвід, як варто комунікувати з владою громади для того, аби її думку враховували. Органам місцевого самоврядування проєкт дав взірцевий приклад того, що молодь дійсно результативно і конструктивно може брати участь у розвитку громади, мотивував розвивати молодіжну політику.

Про ініціативи: у Володимир Волинській громаді – це ініціатива «Театральне єднання», у Ковельській – «Школа медійника», у Смідинській – «Соціальна майстерня», у Зимнівській громаді реалізовується ініціатива «Громада у кадрі», у Шацькій громаді в рамках проєкту почав функціонувати та наповнюватися молодіжний простір «ТвориДій», а у Нововолинській в приміщенні бібліотеки -«NovoSpace».

До слова, в обох просторах вже проводяться заходи з неформальної освіти, зустрічі та тренінги. Учасники та учасниці проєкту спланували ініціативу в своїй громаді, взяли участь в процесі її створення, а також зараз – беруть активну участь у її безпосередній реалізації. Це вагомий досвід для молоді і дуже важливий крок для реалізації молодіжної ініціативи в своїй же громаді.

“Дуже важливо знаходити можливості та втілювати власні ідеї, навіть тоді, коли ви проживаєте в абсолютно маленьких селах, селищах чи, можливо, ви тимчасово внутрішньо переміщені особи. Молоді дуже важливо реалізовуватися, знаходити однодумців і об’єднуватися навколо спільних ідей, втілювати свої ініціативи в життя.

Для успіхів у такій реалізації потрібно, щоб молодь підказувала владі, що саме їй цікаво, і як взагалі, як будувати політику в громаді. Тому молоді зі свого боку треба комунікувати з владою, говорити про свої потреби голосно, а владі – почути, що каже молодь.

Цей проєкт дозволив не тільки реалізувати багато крутих заходів та шість молодіжних ініціатив, але й дозволив молоді простелити стежки комунікації задля подальшої роботи для розвитку свого молодіжного руху, а з ним – розвитку своєї громади”, – розповіла керівниця проєкту “Нові ідеї для нових громад” Мар’яна Коваль.

Більше про самі ініціативи, якими ми захоплюємося, – у попередніх дописах на сторінці Агенції, а також – у відеоролику. Ініціативи втілюються в рамках проєкту «Нові ідеї для нових громад», який реалізується Агенцією регіонального розвитку Прибужжя в рамках програми Мріємо та діємо

Можливості

Інші новини

Меню